chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa aktarma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Elan sonra genleşme vanasından geçen doğal gazın tabncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı kızılır kızılçdürüst basınçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, yeni baştan sıkıştırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Ambiyans soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çkızılışır sorusuna cevap bayılmak kucakin soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

Ambiyans Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En muhteşem ayrım ise ısı kaynağının ne olduğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa ortam kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ambiyans soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin ortam soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve mualla sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu dürüstışsoy kondansere gönderilir. Fanlar himmetı ile batarya yüzeyinde ortam dürüstışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, ortam soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak doğal gazı su ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması kucakin ortam soğutmalı bataryalar yerine su kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değmaslahattiriciler kullanılır.

Chiller ne çkızılışır diyenler kucakin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında su kaynağı ihtiyacının bulunduğunu afişe etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, çokluk, soğutma kulesi yahut ölçünlü su hattı mümkün. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek kayranın sınırlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat su maliyetlerinin düşüt olduğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine mevla olduğu kucakin soğutma maksut bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm sağlamlamaktadır. Bahir üstü araçlarının iklimlendirilmesi kucakin de su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çkızılışır diyenler kucakin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin çeyiz hacmini minimize ettiği kucakin nüsha kapasitedeki chiller cihazına oranla %65 henüz ıvır zıvır hacim sağladığını afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz düşüt canlılık tüketimi yapar ve mualla performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle cereyan etmek üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici ortam depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma kayranına tatminkâr chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çkızılışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve maslahatletmeniz kucakin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir