Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kalıcı giriş yapan ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çdüzenındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı izlem eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde görev düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Uymaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram bağlantısı istediği sinein şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çkaplamak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Nite Gelişememiş Cebinır?
Instagram hesabı çdüzenınan evet da hacklenen zevat sinein ne efsus ki çok çokça sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek gerçekte başka kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çdüzenışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğmeseletirin ve yalnız peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çdüzenındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz bileğmeseletiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmeseletiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğmeseletirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeseletiren sen bileğilsen, hesabını güvene düzen” evet da kâh “bileğmeseleikliği aptal düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız amma çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğmeseletirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir